Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 stycznia 2023 napisz DONOS@

S-8 coraz dalej...

Główne zdjęcie
Zbudowana już prawa jezdnia drogi ekspresowej S-8 na odcinku Mężenin -Jeżewo. W przyszłym tygodniu na nią ma być przeniesiony cały ruch samochodowy.

W przyszłym tygodniu włoska firma Astaldi ma otworzyć dla ruchu tzw. prawą jezdnię budowanej drogi ekspresowej S-8 na odcinku Mężenin -Jeżewo. Ruch po nowym pasie ekspresówki w kierunku Białegostoku będzie odbywał się w obie strony. - Będzie tu jeszcze ograniczenie prędkości do 60 km/h i zakaz wyprzedzania, ale ruch powinien odbywać się już płynnie – mówi Rafał Malinowski z GDDKIA w Białymstoku. Druga jezdnia tej ekspresówki ma być gotowa przed końcem roku, a w listopadzie będzie oddana ekspresówka od obwodnicy Zambrowa do granicy województwa mazowieckiego.

Pierwszy z odcinków S-8 Mężenin -Jeżewo ma ok. 14,3 km długości i jest ostatnim brakującym odcinkiem ekspresowej drogi pomiędzy Zambrowem a Białymstokiem. Drugi odcinek, który buduje firma Rubau, ma długość 14,9 km i dopełni ekspresową ósemkę w województwie podlaskim. 
- Tu ruch w większości odbywa się po starej drodze, ale samochody miejscami wjeżdżają na zbudowane już odcinki nowych jezdni – przekazuje Malinowski.  

Postępują także prace na „mazowieckich” odcinkach S-8 zapewniających możliwość szybkiego dojazdu do Warszawy. W połowie października ma być oddana obwodnica Marek, czyli odcinek ok. 15,4 km S-8 od Radzymina w okolice Centrum M1 koło Warszawy.
Pozostałe odcinki S-8 od granicy województwa podlaskiego do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej  (9,4 km), oraz odcinki pomiędzy Ostrowią Mazowiecka a Wyszkowem mają być gotowe w lipcu 2018 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę