Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@
tekst płatny

Ubezpieczenie szkolne dla dzieci - fakty i mity

Rok szkolny 2017/2018 już za pasem. W salach lekcyjnych i gimnastycznych, na korytarzach i boiskach za chwilę pojawią się uczniowie. Rodzice dla swoich pociech uczęszczających do przedszkoli i szkół najczęściej wykupują ubezpieczanie grupowe NNW. Obalamy mity i prezentujemy fakty:

1. Ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe.

Ubezpieczenie szkolne NNW jest dobrowolne. Dyrektorzy szkół i nauczyciele często idą „na skróty” informując, że wraz z innymi opłatami na początku roku szkolnego składka za polisę NNW jest obowiązkowa. Rodzice często nie znają warunków ubezpieczenia, tym samym nie mogą negocjować oraz decydować o parametrach polisy.

2. Czy ubezpieczenie NNW dla dzieci trzeba wykupić w przedszkolu lub szkole, do którego uczęszcza dziecko ?

Duża część Towarzystw Ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie ubezpieczenie szkolne NNW. Warto porównać i ceny, i parametry w kilku firmach. Jednym rodzicom zależy na wysokim uszczerbku na zdrowiu, innym na leczeniu szpitalnym wskutek choroby. „Z doświadczania tolerancja składek wynosi od 30 zł w skali roku do nawet 160 zł. Ze względu na dużą świadomość rodzice coraz częściej korzystają z porad doświadczonego agenta ubezpieczeniowego ” - mówi właścicielka firmy Multi Ubezpieczenia w Łomży.

3. Ubezpieczenie działa także w wakacje.

Z reguły towarzystwa w ramach ubezpieczeń szkolnych zapewniają ochronę także w wakacje, jednak warto zapytać osoby odpowiedzialne za dobór oferty w konkretnym przedszkolu lub szkole.

4. Leczenie szpitalne - jak działa ?

W części ubezpieczeń szkolnych leczenie szpitalne działa jedynie po wypadku. Oznacza to, że wskutek choroby z polisy nie będzie świadczenia. Bardzo często rodzice nie mają świadomości na temat ograniczenia i oczekują wypłaty świadczenia na przykład po pobycie w szpitalu na zapalenie płuc. „Polisa z pełnym pakietem zdrowotnym kosztuje kilkanaście złotych więcej w skali roku, jednak często rodzice decydują się wybrać korzystniejszy pakiet” - podkreśla właścicielka firmy Multi Ubezpieczenia w Łomży.

Sprawdź w Multi Ubezpieczenia w Łomży

Ul. Wyszyńskiego 6 lok. 47 ( róg bloku, 150 m. przed Parkiem Wodnym)

Tel: 506 151 812

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę