Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Czekali na to kilkanaście lat - mieszkańcy Grzymał Szczepankowskich k. Łomży mają nową drogę

Ma sześć metrów szerokości, prawie kilometr długości i chodniki po obu stronach - od środy (16.08) mieszkańcy Grzymał Szczepankowskich w gminie Łomża mają nową drogę.

 

- To droga potrójnie pierwsza w naszej gminie - mówi wójt gminy Łomża Piotr Kłys. - Pierwsza wybudowana w technologii zaprojektuj i wybuduj, pierwsza o szerokości sześciu metrów i pierwsza zbudowana dzięki dofinansowaniu z PROW.
Droga odchodzi od drogi krajowej 61, można nią przejechać przez całe Grzymały Szczepankowskie aż do pętli autobusowej na końcu wsi. Niemal kilometrowy odcinek jezdni z chodnikami dla pieszych po obu stronach kosztował 1 mln 350 tys. zł, ale samorząd gminy musiał wyłożyć tylko niespełna pół miliona. Największą część kosztów pokryło dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Resztę pieniędzy dołożyło starostwo łomżyńskie.
Mieszkańcy na nową drogę czekali kilkanaście lat, dlatego bez żalu bezpłatnie oddawali fragmenty działek, by mogła powstać w takim standardzie, a z funduszy sołeckich sfinansowali budowę ronda przy którym inwestycja się kończy.
Jak poinformował Stefan Krajewski z Zarządu Urzędu Marszałkowskiego w całym województwie podlaskim dofinansowanie z PROW uzyskały 103 wiejskie drogi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę