Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Uwaga oszukują na policjantów z CBŚP

W czwartek po godzinie 17. policjanci poinformowali o zgłoszonych przez mieszkańców Łomży próbach wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą na policjanta. Podająca się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji kobieta zadzwoniła do dwóch starszych osób mówiąc im, że przetrzymywane oszczędności w bankach są zagrożone w związku z rzekomym atakiem hakerskim.

Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży informuje, że odbierający te telefony starsi mieszkańcy Łomży nie dali się oszukać i o wszystkim poinformowali oficera dyżurnego policji. Zazwyczaj oszuści podejmują więcej prób w jednym mieście, dlatego policjanci  ostrzegają, że tego typu oszustwo może mieć miejsce. 
Szlesińska przypomina, że oszuści dzwoniąc do starszych osób zazwyczaj podają się za krewnych, ale zdarzają się także przypadki podawania się za policjantów. Za każdym razem chodzi jednak o pilne przekazanie pieniędzy i w ten sposób nierzadko pozbawiają mieszkańców oszczędności całego życia.
Policja prosi wszystkich, którzy odbierają tego typu podejrzane telefony o powiadamia na numer alarmowy 997 lub 112.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę