Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Cena mleka przekroczyła granicę

Średnia cena skupu mleka w regionie po raz pierwszy od czerwca 2014 roku przekroczyła granicę 1,4 zł za litr. W czerwcu 2017 roku, według wyliczeń GUS w województwie podlaskim wyniosła ona 140 zł i 51 groszy. To o blisko 2 złote więcej niż w maju i o 7,5 zł więcej niż średnia cena skupu mleka w kraju.

GUS podał, że w czerwcu w Polsce za 1 hl mleka płacono w skupie 133,01 zł, tj. o 1,1% więcej niż przed miesiącem i o 33,0% więcej niż przed rokiem.  W województwie podlaskim ceny skupu mleka tradycyjnie już są najwyższe w Polsce. W czerwcu rolnicy średnio za dostarczone do mleczarń mleko otrzymywali  po 140,51 zł/hl wobec 138,60 w maju i 137,63 w kwietniu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę