Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Brakuje miejsc dla seniorów

W Podlaskiem, podobnie jak w całej Polsce, brakuje szpitalnych oddziałów geriatrycznych i ośrodków opiekuńczo-leczniczych dla seniorów. Tymczasem osoby po sześćdziesiątce stanowią już 23 % społeczeństwa.

W Podlaskiem jest tylko jeden szpitalny oddział geriatryczny - w szpitalu MSWiA w Białymstoku.

Natomiast zakładów opiekuńczo-leczniczych jest 18. Przebywa w nich około 600 osób. Chorzy muszą czekać na miejsce nawet dwa lata. Tak jest w jedynym w Białymstoku zakładzie przy ul. Wołodyjowskiego. Jak podkreśla prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej Marzena Rudnicka w Polsce, potrzebnych jest więcej zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych.

W Polsce jest prawie 9 milionów osób starszych, a seniorów jest o 2 miliony więcej niż dzieci i młodzieży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę