Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Schną (podcinane) drzewa na bulwarach

Ten rok jest wyjątkowo mokry, a mimo to na bulwarach nad Narwią w Łomży usychają drzewka. Kilka jest już całkowicie suchych, kolejne obumierają. O sytuacji zaalarmował czytelnik, który twierdzi, że powodem jest niewłaściwie wycinanie trawy podkaszarką. - Zwracałem im uwagę już w ubiegłym roku, ale nic to nie daje – mówi wskazując, że podkaszarka uszkadza korę drzewa przy samych korzeniach. - Prace przy użyciu podkaszarek wykonywane są w taki sposób, aby nie uszkodzić drzew i krzewów zasadzonych na terenie Portu – odpowiada MOSiR „opiekujący się” bulwarami nad Narwią.

Bulwary zostały otwarte wiosną 2013 roku. Wówczas, poza zbudowaniem portu, mariny i deptaka, posadzono także setki krzewów i drzewek, która z czasem miały urosnąć i dodać charakteru i uroku temu miejscu. Niestety okazuje się, że wiele z posadzonych wówczas drzewek teraz jest w fatalnej kondycji, a niektóre już obumarły. 
- W ubiegłym roku usunięto już kilka drzewek, teraz kilka kolejnych jest suchych, a kilkanaście następnych może dożyje przyszłego roku – mówi Czytelnik. 
Opowiada, że odwiedzając bulwary zwracał uwagę pracownikom na sposób jaki koszą trawę przy drzewka powodując ich śmiertelne uszkodzenia, ale nie odnosi to żadnych skutków. Poprosiliśmy ratusz i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji o odniesienie się do tych zarzutów. 
- Prace przy użyciu podkaszarek wykonywane są w taki sposób aby nie uszkodzić drzew i krzewów zasadzonych na terenie Portu. Pracownicy obsługi są niejednokrotnie w tej sprawie pouczani – czytamy w odpowiedzi nadesłanej z MOSiR. 
Ośrodek podaje, że w okresie wiosennym, kiedy drzewa zaczęły swą wegetację,  zaobserwowaliśmy, że kilka z nich nie wypuściło liści i są suche. 
- Wszystkie rośliny zostaną wymienione na nowe w okresie jesiennym – czytamy w odpowiedzi, w której jest informacja, że „drzewa liściaste należy sadzić jesienią po zakończeniu przez nie wegetacji, gdy drzewa są pozbawione liści”, a spodziewany koszt zasadzenia nowych drzewek na bulwarach, nie powinien przekroczyć 100 zł. - Jednocześnie informujemy, że w okresie wczesno wiosennym na terenie Portu Łomża zasadziliśmy 10 choinek i 4 brzozy w celu wymiany połamanych roślin po okresie zimowym.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Tak wyglądała alejka drzewek w maju 2013 roku, gdy oficjalnie otwierano bulwary.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę