Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Kobiecy pojedynek

Cztery komitety wyborcze chcą zgłosić swojego kandydata w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Kolno. Przynajmniej trzy z nich do wyborów, które odbędą się 3. września, wystawią kobiety.

Kolno to miasto w którym radni wybierani są w okręgach jednomandatowych. To oznacza, że po rezygnacji dotychczasowego radnego jego miejsce może zająć tylko ktoś ponownie wybrany przez mieszkańców. I tak też jest w okręgu wyborczym nr 2, bo radny Lech Janusz Owczarczyk z listy KW Prawo i Sprawiedliwość, jeszcze w ubiegłym roku został dyrektorem kolneńskiej podstawówki i musiał zrezygnować z mandatu radnego miasta. Pierwsza próba uzupełnienia wakatu z jesieni ubiegłego roku nie powiodła się, bo wówczas nikt się nie zgłosił.  Teraz jest inaczej. Do Komisarza Wyborczego w Łomży do wczorajszego popołudnia zgłosiły się cztery komitety, które zadeklarowały chęć wystawienia kandydata w wyborach 3. września. Trzy z komitetów w nazwie mają imię i nazwisko swojej kandydatki: Marii Wróblewskiej, Lucyny Gromadzkiej i Izabeli Florczyk. Czwarty komitet przyjął nazwę „Nasze Wspólne Osiedle”. Formalnie zgłoszenia kandydatów na radnych będzie przyjmowała specjalnie powołana Miejska Komisja Wyborcza w Kolnie, a ostateczny termin rejestracji kandydatółw to 25 lipca 2017 r. do godz. 24.00.

Okręg wyborczym Nr 2 w Kolnie obejmuje ulice: Armii Krajowej, Marii Konopnickiej od nr 6, Stanisława Krupki i Św. Floriana.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę