Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Dobudowana Zawadzka poświęcona

Główne zdjęcie
Bp Janusz Stepnowski

Ma ok. 430 metrów długości i kierowcy jeżdżą nią od kilkunastu dni. Dziś dobudowany odcinek dwujezdniowej ul. Zawadzkiej od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do Ronda Solidarności oficjalnie został otwarty i poświęcony. W uroczystości, na czasowo wyłącznej z ruchu jednej jezdni ulicy, brali udział m.in. biskup łomżyński i marszałek podlaski, dwoje posłów na Sejm, troje prezydentów Łomży i dwanaścioro miejskich radnych. Po przecięciu biało-czerwonej wstęgi nową ulicę poświęcił biskup łomżyński Janusz Stepnowski, a po kilku kolejnych przemowach jezdnię ponownie udostępniono kierowcom.

Rozbudowa ulicy Zawadzkiej trwała od sierpnia ubiegłego roku. Na zlecenie miasta prace wykonywał łomżyński oddział firmy UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego. Koszt inwestycji, przekroczył 3,5 mln zł, bo w trakcie realizacji zadania władze - po petycji mieszkańców -  zdecydowały się na dołożenie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu Zawadzkiej z ulicami Juliana Niemcewicza i Porucznika Łagody. 
- Jeszcze jako dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 zabiegałam o bezpieczne przejście dla pieszych i to dopiero teraz było możliwe – dziękowała Hanka Gałązka, radna miasta wskazując, że połowa uczniów „dziesiątki” do szkoły dochodzi z osiedla SM „Perspektywa”, a bezpieczne przejście dla pieszych w tym miejscu jest też potrzebne wiernym przechodzącym do pobliskiego kościoła pw. Krzyża Świętego.
- Zawadzka to bardzo ważna ulica – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski wyrażając nadzieję, że droga poprowadzi dalej. - Jestem przekonany, że Łomża będzie się rozwijała w tym kierunku – dodawał zaznaczając, że liczy iż pieniądze na budowę dalszej części dwujezdniowej ul. Zawadzkiej uda się pozyskać z środków unijnych dzielonych przez Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Prezydent zwracając się do marszałka Jerzego Leszczyńskiego mówił także, że liczy na refundację z tych środków części kosztów obecnie wykonanych prac, które w całości zostały sfinansowane z budżetu miasta. 
- Leży nam na sercu, aby województwo równomiernie się rozwijało – deklarował marszałek przypominając, że w ubiegłym roku zarząd województwa przekazał do Łomży dodatkowe ponad 9 mln zł, a dzięki czemu można było dokonać przesunięć w budżecie i zrealizować także tę inwestycję. 
Przy otwarciu ulicy przemawiali także posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski oraz wiceprezydent Andrzej Garlicki. Dziękował on pracownikom ratusza i firmy Unibep. Zwracając się zaś do kierowców, którzy narzekają na remonty ulic także w innych miejscach miasta, mówił, że zapewne jest to uciążliwe, ale to uciążliwość przejściowa, a po wykonaniu prac będzie można korzystać z nowych i przede wszystkim bezpiecznych ulic.

230804070022.gif
Foto: Bp Janusz Stepnowski
Foto: Grzegorz Zawada
Foto:
Foto: Na czas przecięcia wstęgi wyłączono pas ruchu z użytkowania
Foto: Ul. Zawadzka
Foto: Ul. Zawadzka
Foto: Prezydent Mariusz Chrzanowski
Foto: Przecięcie wstęgi
Foto: Ul. Zawadzka
Foto: Posłanka Bernadeta Krynicka
Foto: Poseł Lech Antoni Kołakowski
Foto: Marszałek Województwa Jerzy Leszczyński
Foto: Wiceprezydent Andrzej Garlicki

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę