Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Rocznica ważnej bitwy

Mieszkańcy gminy Łomża uczcili pamięć partyzantów poległych w bitwie z Niemcami w czerwcu 1944 roku. Była msza polowa, apel poległych i salwa honorowa.

 

W rejonie Czerwonego Boru, Pniewa i Giełczyna partyzanci z oddziałów AK i NSZ starli się z wycofującą się armią niemiecką - wspomina kapitan Tadeusz Zakrzewski – wówczas 17-letni łącznik.

73 lata temu, w rejonie Czerwonego Boru, zginęło w sumie 69 partyzantów. Straty niemieckie to co najmniej 200 zabitych i 300 rannych. Rocznica czerwcowej bitwy obchodzona jest co roku pod pomnikiem, wzniesionym w 1989 r. w sąsiedztwie kościoła w Wygodzie.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę