Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Pościg za pijanym w lanosie

27-letni kierowca uciekając przez policyjnym pościgiem uderzył w radiowóz a potem dachował. Ranny trafił do szpitala. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany - miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Pościg rozgrywał się w czwartkowe popołudnie w okolicach Szepietowa. Około godz. 15. dyżurny wysokomazowieckiej Komendy Policji otrzymał informację, że na trasie Wysokie Mazowieckie – Szepietowo lanosem porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Policjanci ruchu drogowego skierowani na miejsce zauważyli wskazany pojazd na wysokości miejscowości Mystki Rzym i usiłowali go zatrzymać. Jak przekazuje policja kierujący nie zastosował się do wydawanych poleceń i zaczął uciekać. W trakcie pościgu uciekinier miał wielokrotnie zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu, wymuszać pierwszeństwo przejazdu na innych uczestnikach i nie reagować na polecenia zatrzymania się. W Szepietowie do pościgu dołączył drugi radiowóz. Policjanci drogą radiową ustalili, że jeden z nich wyprzedzi lanosa i będzie wyhamowywał a drugi zablokuje go od tyłu. Manewr ten wykonali dwa razy. Za pierwszym razem kierowcy udało się wyminąć wóz policyjny. Przy drugiej próbie w rejonie miejscowości Dąbrówka Kościelna stracił panowanie nad kierownicą, uderzył w jadący przed nim radiowóz, zjechał do rowu a następnie uderzył w przepust drogowy prowadzący na pobliskie pole i dachował. 
Policja podaje, że po wypadku kierujący był przytomny i miał lekkie obrażenia ciała. Mundurowi wyciągnęli go z samochodu i udzielili pomocy przedmedycznej. Uciekinierem okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wezwana na miejsce karetka pogotowia zabrała do szpitala.

Okazuje się, że to nie jedyny pijany kierowca, który ostatnio usiłował uciec przed policyjnym pościgiem. W środę policjanci z Zambrowa ścigali ulicami miejscowości Rutki 38 latka, który uciekał volkswagenem mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Gdy został zatrzymany wtysżło na jaw, że posiada także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę