Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Obchody 100. rocznicy objawień fatimskich i 26. rocznicy pielgrzymki do Łomży św. Jana Pawła II

Setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie w Kościele powszechnym, jak też w Diecezji Łomżyńskiej, to szczególna okazja do dziękczynienia Bogu za Jego Matkę oraz za naukę zawartą w objawieniach, które miały miejsce w 1917 roku. Szczególnym znakiem Fatimy w codziennej tradycji duszpasterskiej są pierwsze soboty miesiąca, obchodzone uroczyście w wielu parafiach naszej diecezji. W pierwszą sobotę czerwca, czyli jutro ten maryjny jubileusz będzie połączony z 26. rocznicą pielgrzymki do Łomży św. Jana Pawła II. Uroczystości będą odbywały się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Katedrze, czyli miejscach, gdzie Msze Święte w czerwcu 1991 roku sprawował Papież Polak.

- Chcemy, aby coroczny dzień wspomnienia pobytu pośród nas Papieża Polaka, na stałe wpisał się w naszą diecezjalną tradycję - podkreśla ks. Jan Krupka. - Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski chce, aby pierwsza sobota czerwca, była przeżywana wspólnie przez nas wszystkich właśnie w Łomży: przez kapłanów, siostry i braci zakonnych, alumnów i wiernych świeckich z grup maryjnych, kół różańcowych, katechetów, ruchów i stowarzyszeń, Rodziny Radia Maryja, dzieci i młodzieży. Pragniemy zaprosić do udziału w uroczystościach grupy zawodowe, objęte duszpasterstwem: służbę zdrowia, nauczycieli i wychowawców, kolejarzy, prawników, samorządowców i parlamentarzystów, środowiska twórcze, policjantów, strażaków, harcerzy, przedsiębiorców, pracowników środków masowego przekazu, sportowców, pracowników gospodarki leśnej, wodnej i parków narodowych, bankowców, środowiska trzeźwościowe, ratownictwa medycznego czy związków i stowarzyszeń paramilitarnych oraz rekonstrukcji historycznej. 

Program:
Sobota - 3 czerwca 2017 r.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży 
9.40 – w trakcie przybywania pielgrzymów zawiązanie wspólnoty poprzez śpiew
10.00 – rozpoczęcie spotkania, powitanie pielgrzymów
10.10 – prelekcja p. Grzegorz GÓRNEGO na temat znaczenia objawień fatimskich
10.30 – nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca ze sprawowaniem sakramentu pokuty, w trakcie nabożeństwa konferencja ks. dra Zbigniewa SKUZY poświęcona roli Matki Bożej (w tym czasie prosimy księży o posługę w konfesjonałach)
11.15 – Procesja Fatimska ulicami miasta do Katedry Łomżyńskiej.  
12.00–  Msza św. dziękczynna koncelebrowana w Katedrze pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego (prosimy księży o zabranie alby i stuły koloru białego). Na zakończenie Eucharystii kapłani udzielą wiernym specjalnego błogosławieństwa poprzez indywidualne nałożenie rąk
13.15 – wspólna agapa przy Katedrze i zakończenie spotkania

zobacz: 4 i 5 czerwca 1991 roku - wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II w Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę