Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

Borzuchowski interpeluje o samochody

Poseł Wojciech Borzuchowski wystąpił do Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Ryszarda Kalisza o przydział dwóch samochodów dla policjantów z Zambrowa. Poseł interpeluje o busa do konwoju więźniów i terenówkę do patrolowania kompleksu leśnego Czerwony Bór.

Jak argumentuje poseł nowe samochody dla policjantów z Zambrowa są niezbędne. “Specyfika uwarunkowań, w których działa KPP w Zambrowie zdecydowanie odbiega pod pewnymi względami od działalności innych komend powiatowych policji. Na terenie Powiatu Zambrowskiego, objętego zasięgiem KPP w Zambrowie zlokalizowane są dwa zakłady karne w Grądach Woniecko oraz Czerwonym Borze. Zakład Karny w Czerwonym Borze wciąż rozbudowuje się, w bieżącym roku liczba skazanych uległa zwiększeniu o 200, a docelowo ma być ich sześciuset. Taki stan rzeczy sprawia, iż liczba niezbędnych konwojów skazanych jest stosunkowo duża i stale wzrasta. W parku samochodowym, w znacznej części zdekapitalizowanym, brakuje pojazdu do konwoju – busa. (...)
Ponadto na terenie objętym działaniem KPP w Zambrowie występuje ogromny kompleks leśny o powierzchni przekraczającej 5000 ha, co w sytuacji zlokalizowania w nim, oprócz zakładu karnego, Ośrodka dla Uchodźców, bardzo kłopotliwego, stwarza potrzebę posiadania drugiego pojazdu terenowego.” Poseł pyta więc ministra Kalisza, czy wobec tego istniałaby możliwość przydzielenia zambrowskim policjantom tych dwóch samochodów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę