poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Ludzie klikają, wskazują... i doprowadzają do zmian

Na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego poprzez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszono od lipca ubiegłego roku ponad 2200 zagrożeń. Blisko 1450 z nich zostało potwierdzonych w procesie weryfikacji przez policjantów. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (788), przekraczanie dozwolonej prędkości (702) czy nieprawidłowego parkowania (266), ale są także te dotyczące niewłaściwej infrastruktury drogowej (50), złej organizacji ruchu drogowego (49) czy nieprawidłowego oznakowania drogi (20).

Jak przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży także niektóre takie zgłoszenia są  potwierdzane przez policjantów, a ich uwagi uwzględniane przez zarządów dróg. W samej Łomży było kilka takich przypadków. Wskazuje m.in. ul. Poznańską, gdzie zostały usunięte pozostałości po nieaktualnym oznakowaniu drogi oraz ul. Piłsudskiego, gdzie ratusz przychylił się do wniosku i opracował zmiany organizacji ruchu w kierunku wyznaczenia miejsc do zawracania na wysokości ul. Chopina i Broniewskiego. Także za słuszne uznano wskazanie złej organizacji ruchu na skrzyżowaniu Szosy Zambrowskiej i Piłsudskiego, gdzie – jak podaje policja – zarządca drogi przychylił się do wniosku o zmianę organizacji tego skrzyżowania w celu poprawy bezpieczeństwa, jednak ze względu na brak funduszy realizacja będzie odłożona w czasie.

Policjantka powtarza, że użyteczność internetowej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa potwierdziła się już wielokrotnie. Zachęca także do korzystać z niej. Wystarczy wejść na stronę internetową komendy policji w Łomży, kliknąć w odnośnik po prawej stronie, wskazać zagrożenie i poczekać na weryfikację zgłoszenia przez policję. Jeśli okaże się ona pozytywna policjanci zobowiązani są do podejmowania działań likwidujących to zagrożenie we współpracy z właściwymi instytucjami.  

Policja podkreśla, że Mapa nie jest systemem alarmowym i w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji nadal powinniśmy dzwonić na numery 997 lub 112.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0