Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zły stan dróg w województwie podlaskim

Główne zdjęcie
DK 63

Więcej dróg jest w stanie krytycznym, mniej w stanie pożądanym. W województwie podlaskim w 2016 roku było więcej dróg krajowych, po których nie dało się jeździć komfortowo, w porównaniu do roku 2015. Najgorsze drogi są m.in. w okolicach Łomży.

Tak wynika z najnowszego opracowania dotyczącego stanu technicznego dróg przygotowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. Zarządza ona siecią ok. 943 km w Podlaskiem.

17 proc. dróg w województwie podlaskim jest w stanie krytycznym
Drogowcy dzielą nawierzchnie tras na trzy stany: pożądany, ostrzegawczy i krytyczny. Tych ostatnich w województwie podlaskim jest 17 proc., czyli o 6 proc. więcej niż w roku 2015. Wskaźnik stanu ostrzegawczego wzrósł z 23 proc. do 30 proc., a stanu pożądanego spadł z 66 proc. do 53 proc.

Najgorsze drogi m.in. w okolicach Łomży
Według tego opracowania najgorsze drogi są m.in. w okolicach Łomży. To prawie cała droga z tego miasta do Zambrowa, a także fragmenty drogi nr 61 z Łomży do Grajewa. Zła droga jest również na fragmentach "65" w okolicach Moniek i Grajewa, a także DK66 z Bielska Podlaskiego do Czeremchy.
Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk wzrost stanu krytycznego tłumaczy zmianą metodologii badań. Mówi, że teraz ocena jest bardziej rygorystyczna, drobiazgowa, ale i obiektywna. Według niego stan nawierzchni nie zmienił się zbyt mocno w porównaniu do poprzednich badań, ale w ujęciu statystycznym zanotowano wzrost stanu krytycznego.

Najgorsze drogi będą remontowane
Rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski dodaje, że wiele dróg, które teraz zaliczono do najgorszych, wkrótce będzie remontowanych. Chodzi m.in. o rozbudowę DK 63 z miejscowości Wygoda do Zambrowa czy fragmenty DK 65 w okolicach Moniek.

 

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę