Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyńscy nauczyciele podnoszą kwalifikacje w obawie przed utratą pracy

Podwoiła się, w stosunku do poprzednich lat, liczba nauczycieli, którzy chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje do nauczania nowych przedmiotów. Pedagodzy, którzy rozpoczęli takie studia podyplomowe w Łomży, nie ukrywają że głównym powodem tego jest obawa przed utratą pracy po reformie oświatowej.

 

Z niektórych przedmiotów w klasie siódmej i ósmej będzie mniej godzin niż w dotychczasowym gimnazjum. Dodatkowo będą przedmioty, których dotychczas nie było w programie szkoły podstawowej.

Największym zainteresowaniem nauczycieli cieszą się: biologia, geografia, historia i wiedza o społeczeństwie.

Kwalifikacje w podobnym systemie można podnosić w Łomży od kilku lat, ale przed ogłoszeniem założeń reformy zainteresowanie nimi było o wiele mniejsze. Największym powodzeniem cieszyły się kierunki przygotowujące do pracy z uczniami z dysfunkcjami i o szczególnych wymaganiach.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę