Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Oznaki wiosny...

Główne zdjęcie
Pierwsze w okolicy dostrzeżone żurawie tej wiosny

- To co stało się z soboty na niedzielę to było prawdziwe tąpnięcie – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - Przez te noc pojawiły się pary żurawi, które zasiedliły swoje siedliska, są już gęsi gęgawy, jest kilka gatunków kaczek, są skowronki.

W niedzielę o poranku w okolicach Łomży temperatura powietrza wynosiła około zera, a dziś ok. +4°C. W ciągu dnia może wzrosnąć do +9°C, a jutro do +11°C. To sprawi, że nie tylko ludzie poczują wiosnę. Przyrodnicy twierdzą, że rozpoczął się sezon wiosennych przelotów ptaków. Dolina Narwi i Biebrzy, w których w tym roku są szerokie rozlewiska to doskonałe miejsca do ich odpoczynku w drodze na wschód. 
- Pary żurawie zasiedliły swoje tradycyjne miejsca siedliskowe, ale na terenie naszego Parku są też miejsca gdzie spotykają się żurawie lecące na wschód. One lecą w grupach i można podziwiać teraz prawdziwe spektakle tych ptaków – mówi Mariusz Sachmaciński. 
Dyrektor zachęca mieszkańców Łomży do odwiedzenia Parku z lornetkami i podglądania pierwszych zwiastunów wiosny. Z dnia na dzień ptaków będzie coraz więcej.

Foto: Pierwsze w okolicy dostrzeżone żurawie tej wiosny
Foto: Pierwsze w okolicy dostrzeżone żurawie tej wiosny
Foto: Pierwsze w okolicy dostrzeżone żurawie tej wiosny

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę