Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Dwie podlaskie gminy w krajowej czołówce korzystania z programu 500+

Główne zdjęcie
Radzłów

Dwie podlaskie gminy znalazły się wśród trzech samorządów w Polsce, w których największy odsetek dzieci korzysta z programu "Rodzina 500+". To Grabowo w powiecie kolneńskim i Radziłów w powiecie grajewskim. Tylko na co dziesiąte dziecko w obu tych samorządach rodzice nie pobierają środków z programu.

 

Zdaniem wójtów - zarówno Krzysztofa Milewskiego z Radziłowa, jak i Andrzeja Piętki z Grabowa - powodem takiej sytuacji jest m.in. dzietność wiejskich rodzin. Na terenie obu samorządów nie brak rodzin z czwórką dzieci, ale np. w Gminie Grabowo jest także rodzina z dziesięciorgiem dzieci.

 

W 2016 r. wsparciem z programu "Rodzina 500+" objęto w całej Polsce ponad 3,8 mln dzieci, w województwie podlaskim - prawie 125 tys. (ad/zmj)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę