sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

„Czujny” Krystian

13-letni Krystian Bochiński z Łomży nocą z 25 na 26 grudnia 2016 roku, uratował swoją rodzinę oraz innych mieszkańców kamienicy przy ul. Dwornej. - W środku nocy Krystian obudził ojca, że czuje dym, a ten zaalarmował mieszkańców kamienicy, że grozi niebezpieczeństwo i wezwał ratunek – opowiadał Jarosław Zieliński wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, który we wtorek Krystianowi wręczył nagrodę i tytuł „Młody Bohater”.

W wyniku pożaru do którego doszło w jednym z mieszkań kamienicy zginęły trzy osoby.
- Nie wiadomo czym by się skończył ten pożar, gdyby nie bohaterska postawa Krystiana - mówił minister Zieliński gratulując chłopcu czujności.
Poza gratulacjami i tytułem „Młody Bohater”, którym ministerstw nagradza dzieci i młodzież, które wyróżniły się swoją postawą w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach, Krystian otrzymał także cenne nagrody rzeczowe, w tym tablet, ufundowane również przez komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Leszka Suskiego.

Foto: Krystian Bochiński
Foto: Wspierający pocałunek Ojca
Foto: Jarosław Zieliński (wiceminister spraw wewnętrznych i administracji) wręcza medal
Foto: Krystian Bochiński w otoczeniu rodziców i VIPów
Foto: Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, Krystian Bochiński i komendant główny PSP nadbryg. Leszek Suski

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0