sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Kto doradza Chrzanowskiemu?

Pytania o to kto doradza prezydentowi Łomży do ratusza skierowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Dziś także na oficjalnej stronie miasta poinformowano, że od tygodnia etatowym doradcą Mariusz Chrzanowskiego jest Dariusz Budrowski. To wicedyrektor biura Łomżyńskiego Forum Samorządowego, które z inicjatywy Chrzanowskiego powołało kilkanaście samorządów. Budrowski umowę na doradztwo dostał na 3 miesiące na pół etatu. Jak się okazuje nie jest to jedyna zmiana wśród prezydenckich doradców.

Od lewej: Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży, Kazimierz Gwiazdowski, poseł, były etatowy asystent Chrzanowskiego i Dariusz Budrowski nowy etatowy doradca prezydenta Łomży (fot. październik 2015 r.)
Od lewej: Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży, Kazimierz Gwiazdowski, poseł, były etatowy asystent Chrzanowskiego i Dariusz Budrowski nowy etatowy doradca prezydenta Łomży (fot. październik 2015 r.)

- Dariusz Budrowski od 16 stycznia 2017r. jest zatrudniony na pół etatu jako doradca Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego – podał w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej Urząd Miejski. 
Ratusz przedstawia go jako eksperta ds. pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. Budrowski był m.in. kanclerzem Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży, kierownikiem realizowanego przez powiat łomżyński projektu „Spółdzielnia socjalna – szansą na lepsze jutro” czy koordynatorem Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Był też jednym z czołowych twórców Łomżyńskiego Forum Samorządowego, które pod koniec 2015 roku z inicjatywy prezydenta Chrzanowskiego powołało kilkanaście okolicznych samorządów (zobacz: Duży może więcej...).

Jednocześnie ratusz oficjalnie potwierdził, że prezydenckim doradcą nie jest Mariusz Giełgut, który doradzał prezydentowi na pełny etat od grudnia 2014 roku. 
Z przesłanych nam odpowiedzi na pytania wynika, że jest jeszcze jedna zmiana. Dr Adam Miara, który początkowo doradzał Chrzanowskiemu na pół etatu, teraz robi to na 7/8 etatu. 

Poza tym asystentem prezydenta Łomży na pełny etat jest Grzegorz Zawada.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0