Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wykształcenie podlaskich samorządowców - najlepiej jest w Białymstoku

W Podlaskiem najwięcej radnych z wyższych wykształceniem jest w samorządzie białostockim - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Na drugim miejscu w tym zestawieniu znalazło się miasto Wysokie Mazowieckie, na trzecim - Suwałki, gdzie trójka radnych nie ma dyplomu wyższej uczelni. Łomża znalazła się na piątym miejscu, za Augustowem.

Natomiast w czterech radach w naszym regionie - w Szypliszkach, Bargłowie Kościelnym, Nurcu Stacji i Milejczycach - nie ma ani jednego samorządowca z wyższym wykształceniem. W sześciu kolejnych jest po jednym, a w 25 - po dwóch w piętnastoosobowych radach.

Nie ukończyło też żadnych studiów 16 osób z grona 118 podlaskich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - jest to jeden z najgorszych wyników w Polsce. Procentowo więcej osób bez wyższego wykształcenia jest na takich stanowiskach tylko w województwie świętokrzyskim.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę