Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Trzy młode kobiety zjednoczyły nam 25. Finał WOŚP w Łomży

Główne zdjęcie
Monika Orłowska – Laskowska i Katarzyna Borkowska

Wszystko dopięły na ostatni, elegancki jak one, guzik: Monika Orłowska – Laskowska i Katarzyna Borkowska, 27-latki i o rok młodsza Martyna Kalinowska. Przygotowały różnorodny program 25. Finału WOŚP - do przeczytania na stronie głównej 4lomza.pl. Udany koncert rockowy Holy Water ze śpiewającą poetką Jolantą Baranowską dał słuchaczom w czwartek mnóstwo radości i do puszek WOŚP pierwsze ok. półtora tysiąca złotych. W sobotę w Parku Wodnym (nowy basen) od godz. 15. do 18. wrzucimy datki na ratujący zdrowie i życie sprzęt dla dzieci i seniorów, nurkując pod wodę, zaś w niedzielę od godziny 10. do 20. licytacje i koncerty w Galerii Veneda, gdzie wystąpią zespoły rockowe, funky, discopolo. - Mamy 150 atrakcyjnych fantów i krówkę Zakręconą Nelly – opowiada z uśmiechem Monika, dzielna szefowa Sztabu WOŚP Łomża i agencji reklamy i wizerunku emclat.

Trzy młode łomżynianki tworzą rok po roku trzeci raz Sztab WOŚP Łomża, przejmując tę pałeczkę w sztafecie pokoleń, m.in., po Marcinie Skawskim, Pawle Wądołowskim i dh Krzysztofie Pyczocie. - Jest tak dużo życzliwych ludzi z nami, że nie sposób wszystkich tutaj wyliczyć, dlatego serdecznie dziękuję dzisiaj każdemu z włączających się społecznie do akcji Jurka Owsiaka i Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – podziękowała szefowa na koniec konferencji prasowej w PWSIiP.

Wielka satysfakcja codziennej pomocy
Szefowa Monika przedstawiła z Katarzyną Borkowską szczegóły przedsięwzięcia. W niedzielę, 15. stycznia, na ulicach, placach i parkingach, przy sklepach i kościołach będzie kwestować prawie 100 wolontariuszy. Rozpoznamy ich po cytrynowych kamizelkach odblaskowych z napisami: WORD Łomża, który ofiarował je na dobry początek sztabowi, i WOŚP Łomża. Wolontariusze, mający od roczku do ponad 50 lat, będą się wyróżniać identyfikatorami i puszkami na datki, zbierane również w Miastkowie i Jedwabnem. - Bardzo prosimy o wspieranie naszych wolontariuszy, żeby żaden nie ucierpiał, żeby nikomu włos z głowy nie spadł – apelowała, co kieruje myśli ku (oczywistemu dla pamiętających historię ćwierćwiecza) hasłu jubileuszu Orkiestry Serc: „Jednoczymy Polaków od 25 lat”. Spontaniczny odzew Polaków w Ojczyźnie i w świecie na inicjatywę Jurka Owsiaka dał nam okazję do działania solidarnego, twórczego i wartościowego w imię przyjaźni i miłości, a nie różnic i złości pod byle pretekstem, na czym zbijają kapitał politycy. Tymczasem kapitał Orkiestry to setki milionów złotych, jakie trafiają w postaci nowoczesnego sprzętu do szpitali – łomżyński od 2000 r. dostał od WOŚP aparaturę za blisko półtora miliona zł, np. inkubatory, resuscytatory, USG i RTG. Z wielkim uznaniem na temat akcji Jurka Owsiaka wypowiadali się w minionych latach ordynatorzy, neonatolodzy oddziału noworodkowego w Łomży: Andrzej Borysewicz, Maria Wilińska, Bożena Florczyk i kierujący obecnie Dariusz Ślesicki, który ze swoim zespołem w łomżyńskim szpitalu w 2016 roku powitał na świecie 1084 noworodki, w tym około 100 wcześniaków. - Wolontariuszami są najchętniej młodzi ludzie i rodzice dzieci, którzy dobra od Fundacji WOŚP doświadczyli, gdyż na nowoczesnym, specjalistycznym  sprzęcie widzieli wszędzie czerwone serduszka WOŚP – mówi Monika. - Mamy w łomżyńskim sztabie wielką satysfakcję, że tym dobrem dzielą się też z bliźnimi.

„Pokażemy wspólnie jaka Łomża jest wielka”

Łomżyńska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy opiera się nie tylko na trzech społecznicach ze Sztabu, ale i wielu ludziach, którzy na swym terenie i w swej dziedzinie organizują imprezy. Adam Gardocki zaproponował koncert Holy Water w Piwiarni Warka, gdzie w niedzielę wolontariusze za darmo i chętni za datek dla WOŚP napiją się herbaty i dostaną przekąskę. W Pubie Pod Ratuszem przy Starym Rynku Jacek Kamionowski przygotował od godz. 11. do 17. dyskotekę i karaoke dla dzieci z rodzicami oraz ciepłe napoje i przekąski wolontariuszom i za co łaska dla WOŚP. Renata Igielska z pracownicami biblioteki dziecięcej i filii nr 2 MBP zaprasza na jasełka, kolędy i licytację choinek plastycznych. Płetwonurek Andrzej Gutowski ze Scubomianiaka pokaże, jak nurkować w sobotę, morsy Andrzeja Polkowskiego w niedzielę na plaży miejskiej rozbiorą się niemal do rosołu, czarująca Ewa Listowska poprowadzi licytacje w Galerii Veneda. Krzysztof Suproń pokaże potężne motocykle, Grupa Ratownicza Nadzieja – porównywalne umiejętności pierwszej pomocy. Działania podobnych ludzi przyniosły efekty wspólnoty, radości i zabawy, jak i finansowe: 48 tys. zł w 2015 i ponad 70 tys. zł w 2016 r.. Czy okażemy się w 25. Finale WOŚP bardziej szczodrzy...? Zachęcą nas pewnie nie tylko karnety o wartości od 300 do 1000 zł na zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie i zajęcia w siłowni z trenerem personalnym albo 2 komplety koszulek, czapeczek i kocyków od prezydenta Łomży, jakie dostają w ramach wyprawki rodzice noworodków. - Pokażemy wspólnie, jaka Łomża jest wielka, bo że jest wielka, ja w to wierzę – zapewnia z zapałem Monika Orlowska – Laskowska, zapraszając na lodowisko MOSiR w niedzielę w godz. 15. - 16. i do licytacji zakupu krówki Nelly. 

Mirosław R. Derewońko

Foto: Monika Orłowska – Laskowska i Katarzyna Borkowska
Foto: Andrzej Polkowski przygotowuje przerębel w kształcie serca
Foto: Andrzej Polkowski
Foto: Monika Orłowska – Laskowska i Katarzyna Borkowska
Foto: Monika Orłowska – Laskowska
Foto: Katarzyna Borkowska prezentuje kamizelkę

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę