Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Mniej pijanych kierowców na podlaskich drogach

Policyjnych kontroli jest coraz więcej, a pijanych kierowców coraz mniej. Tak przynajmniej wynika ze statystyk. W województwie podlaskim od kilku lat spada liczba kierowców, zatrzymanych za jazdę po wypiciu alkoholu. - W 2014 roku takich osób było dokładnie 4187, rok później - 3388, a w 2016 roku - 2989.

Jednocześnie zwiększyła się liczba kontroli prowadzonych przez policjantów z drogówki. O ile w 2014 roku funkcjonariusze skontrolowali 199 034 kierowców, to w ubiegłym roku było aż 209 720 osób poddanych badaniu trzeźwości - mówi młodszy aspirant Adam Romanowicz z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Funkcjonariusz uważa, ze spadek liczby nietrzeźwych kierujących z jednej strony wynika z dużej liczby policyjnych akcji, a z drugiej ze zmiany świadomości społeczeństwa. - Dziś praktycznie nikt już się nie chwali, że jechał po pijanemu. Jeżdżenie pod wpływem alkoholu nie jest tylko niezgodne z prawem, ale kierować pod wpływem już zwyczajnie nie wypada - mówi Adam Romanowicz.

W ubiegłym roku pijani kierowcy na podlaskich drogach spowodowali 53 wypadki, w których zginięło 7 osób, a 73 zostały ranne. Wypadki, których sprawcami byli nietrzeźwi kierujący stanowiły niespełna 8 procent zdarzeń, a to znaczy, że sprawcami ponad 90 procent są trzeźwi kierowcy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę