sobota, 17 marca 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Spółki PKS pod nowym szyldem od poniedziałku?

Od poniedziałku (2.01) pięć podlaskich spółek PKS miało działać już pod wspólnym szyldem PKS NOVA. Na razie jednak wszystko jest po staremu i nadal przedsiębiorstwa z Białegostoku, Łomży, Suwałk, Zambrowa i Siemiatycz funkcjonują jako oddzielne spółki.

Ale jeszcze w poniedziałek może to się zmienić - mówi rzecznik marszałka województwa podlaskiego Urszula Arter. Dodaje, że jak tylko wpłynie informacja o rejestracji nowej spółki w KRS, urząd marszałkowski szczegółowo poinformuje o strukturze firmy i jej organizacji.

Zgodnie z wnioskiem złożonym do sądu, nowy podmiot ma być wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego jako "Podlaska Komunikacja Samochodowa NOVA Spółka Akcyjna". 

Przeciwko połączeniu protestują związkowcy z Suwałk i Zambrowa. Obawiają się, że na zmianach stracą ich spółki, i że będą zwolnienia pracowników. Tymczasem prezes Zarządu PKS Białystok Cezary Sieradzki uspokaja, że zwolnienia po nowym roku są sprawą ostateczną. Podkreśla, że na razie nie ma powodów do niepokoju. W pierwszej kolejności władzom nowej spółki będzie zależało na tym, żeby wszystkie spółki sprawnie funkcjonowały w jednej jednostce.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0