Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pierwsza oskarżona w sprawie spektakularnej kradzieży pieniędzy z PZDW

Główni sprawcy wciąż pozostają nieznani, ale prokuratura wskazuje osoby, które pośrednio przyczyniły się do spektakularnej kradzieży pieniędzy z Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Półtora roku temu na konto internetowych oszustów trafiły prawie 4 miliony złotych, które miały być wypłacone firmie z Bielska Podlaskiego za budowę drogi. Po kilkunastomiesięcznym dochodzeniu Prokuratura Regionalna w Białymstoku właśnie oskarżyła byłą główną księgową.

66-latce zarzuca się nieumyślne niedopełnienie obowiązków służbowych, bo przed podpisaniem polecenia przelewu nie sprawdziła numeru konta, które mailem podesłali oszuści – wyjaśnia prokurator Jerzy Duniec. Z ustaleń prokuratury wynika, że oszuści otrzymali w sumie dwa przelewy w dwutygodniowych odstępach, dopiero potem podejrzane konto zostało zamknięte.
Oskarżona nie przyznała się do winy, tłumacząc, że tylko formalnie podpisywała pismo dotyczące przelewu, a za weryfikacje konta odpowiadają pracownicy jej działu. Grozi jej do 2 lat więzienia. 

To pierwsza i jak na razie jedyna osoba, która ponosi odpowiedzialność karną za kradzież. Prokuratura wciąż poszukuje głównych sprawców, którzy najprawdopodobniej wytransferowali pieniądze za granice. Jeden z tropów wiedzie do jednego z rajów podatkowych.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę