sobota, 17 marca 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pierwsza oskarżona w sprawie spektakularnej kradzieży pieniędzy z PZDW

Główni sprawcy wciąż pozostają nieznani, ale prokuratura wskazuje osoby, które pośrednio przyczyniły się do spektakularnej kradzieży pieniędzy z Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Półtora roku temu na konto internetowych oszustów trafiły prawie 4 miliony złotych, które miały być wypłacone firmie z Bielska Podlaskiego za budowę drogi. Po kilkunastomiesięcznym dochodzeniu Prokuratura Regionalna w Białymstoku właśnie oskarżyła byłą główną księgową.

66-latce zarzuca się nieumyślne niedopełnienie obowiązków służbowych, bo przed podpisaniem polecenia przelewu nie sprawdziła numeru konta, które mailem podesłali oszuści – wyjaśnia prokurator Jerzy Duniec. Z ustaleń prokuratury wynika, że oszuści otrzymali w sumie dwa przelewy w dwutygodniowych odstępach, dopiero potem podejrzane konto zostało zamknięte.
Oskarżona nie przyznała się do winy, tłumacząc, że tylko formalnie podpisywała pismo dotyczące przelewu, a za weryfikacje konta odpowiadają pracownicy jej działu. Grozi jej do 2 lat więzienia. 

To pierwsza i jak na razie jedyna osoba, która ponosi odpowiedzialność karną za kradzież. Prokuratura wciąż poszukuje głównych sprawców, którzy najprawdopodobniej wytransferowali pieniądze za granice. Jeden z tropów wiedzie do jednego z rajów podatkowych.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0