Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

9 osób odpowie przed sądem za nielegalną produkcję papierosów w Łomży

Prokuratura Okręgowa w Radomiu przesłala do Sądu Rejonowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko dziewięciu osobom nielegalnie produkującym papierosy na jednej z posesji w centrum Łomży. Akt oskarżenia obejmuje dwóch mieszkańców Łomży, w tym teścia obecnego prokuratora rejonowego w tym mieście oraz jednego mieszkańca Piątnicy. Zdaniem porkuratora Roberta Bińczaka z Radomia, działali oni w zorganizowanej grupie przestępczej, której przewodniczył mieszkaniec Łomży, wieloletni sponsor lokalnego sportu Jan N. Wyprodukowali dużą ilość papierosów, które następnie wyeksportowali m.in. do Wielkiej Brytanii. Działalność fabryki przerwali w maju ub.r. funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wwewnętrznego.


Akt oskarżenia nie obejmuje kilku mężczyzn, którzy wiedząc o rozpoczynającym się śledztwie uciekli za granicę. Są poszukiwani europejskim nakazem aresztowania. Nie wiadomo jeszcze który sąd będzie rozpatrywał sprawę, bo Sąd Rejonowy w Łomży, któremu radomska prokuratura przekazała akta sprawy, wyłączył się z jej prowadzenia i przekazał akta do Augustowa. Tam także sąd nie chce rozpatrywać sprawy i odesłał akta do Łomży. Termin rozpoczęcia procesu nie jest jeszcze znany.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę