Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 maja 2021 napisz DONOS@

Karpie cierpią przed świętami?

Główne zdjęcie
Karpie

Smażony karp to jedna z podstawowych i tradycyjnych potraw spożywanych podczas wieczerzy wigilijnej w Polsce. Ryby zazwyczaj kupowane są żywe... W sklepach od kilku są już wystawione duże pojemniki z pływającymi w nich karpiami. Czasami jednak wydaje się, że ryb jest więcej niż wody... Czytelnik nagrał filmik w jednym z dużych łomżyńskich marketów prosząc o interwencję. Wysłał go także do Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Łomży. Jak się dowiadujemy w sklepie została przeprowadzona kontrola, która jednak nie wykazała naruszeń prawa w tym zakresie.

- Ten filmik nie wskazuje, że tam coś jest nie tak – mówi dr. Marian Czerski, Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Łomży. - Karpie są natleniane i nic złego im się nie dzieje. 
Specjaliści zwracają uwagę, że karpie to ryby, które są przystosowane do życia w wodach płytki i mulistych stawach, gdzie tlenu w wodzie jest ograniczona ilość. 
- Nie wszyscy wiedzą, że około 60% powietrza, które dostaje się do karpi, pozyskiwane jest przez skórę, a nie skrzela – mówi dr. Czerski zwracają uwagę, że wielu mieszkańców Polski doświadcza tego przenosząc ryby ze sklepu do domu. I choć podróż ta może trwać kilkadziesiąt minut, albo i dłużej, to ryby wpuszczone do wanny z wodą żyją w niej kilka dni czekając na wigilijny wieczór.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę