Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Policjanci patrzą na światła

Główne zdjęcie
fot. Policja

28 dowodów rejestracyjnych pojazdów zatrzymali w weekend policjanci z łomżyńskiej drogówki. W większości przypadków powodem był usterki lub brak odpowiedniego oświetlenia samochodów, ale bardzo dużo było także przypadków braku aktualnych badań technicznych samochodów. Akcję łomżyńskiej drogówki zorganizowano w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.

Panujące zimą trudne warunki drogowe, pogorszenie widoczności związane z opadami atmosferycznymi i szybko zapadający zmrok są czynnikami determinującymi podwyższone ryzyko zaistnienia wypadku. Części ze zdarzeń, zwłaszcza tych z udziałem pieszych, można zapobiegać poprzez sprawne, prawidłowo wyregulowane światła, dzięki którym poprawia się widoczność na drodze, przy jednoczesnym niedoprowadzaniu do oślepiania innych uczestników ruchu drogowego – podaje policja motywują zorganizowaną w całym kraju akcję pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Jej celem jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli są kierowani przez funkcjonariuszy na stacje diagnostyczne.

Przed dwie soboty grudnia (10. i 17. grudnia) w ponad 200 stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, odbywają się ogólnopolskie „dni otwarte”, w ramach których kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie (jeśli to możliwe bez zastosowania specjalistycznego oprzyrządowania). W naszym regionie do akcji dołączyła Stacja Kontroli Pojazdów przy ul. Szerokiej 20 w Śniadowie. Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: yanosik.pl/dobre-swiatla/

Akcja będzie prowadzona do 21 grudnia 2016 r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę