środa, 18 października 2017 napisz DONOS@

Policjanci patrzą na światła

28 dowodów rejestracyjnych pojazdów zatrzymali w weekend policjanci z łomżyńskiej drogówki. W większości przypadków powodem był usterki lub brak odpowiedniego oświetlenia samochodów, ale bardzo dużo było także przypadków braku aktualnych badań technicznych samochodów. Akcję łomżyńskiej drogówki zorganizowano w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.

fot. Policja
fot. Policja

Panujące zimą trudne warunki drogowe, pogorszenie widoczności związane z opadami atmosferycznymi i szybko zapadający zmrok są czynnikami determinującymi podwyższone ryzyko zaistnienia wypadku. Części ze zdarzeń, zwłaszcza tych z udziałem pieszych, można zapobiegać poprzez sprawne, prawidłowo wyregulowane światła, dzięki którym poprawia się widoczność na drodze, przy jednoczesnym niedoprowadzaniu do oślepiania innych uczestników ruchu drogowego – podaje policja motywują zorganizowaną w całym kraju akcję pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Jej celem jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli są kierowani przez funkcjonariuszy na stacje diagnostyczne.

Przed dwie soboty grudnia (10. i 17. grudnia) w ponad 200 stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, odbywają się ogólnopolskie „dni otwarte”, w ramach których kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie (jeśli to możliwe bez zastosowania specjalistycznego oprzyrządowania). W naszym regionie do akcji dołączyła Stacja Kontroli Pojazdów przy ul. Szerokiej 20 w Śniadowie. Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: yanosik.pl/dobre-swiatla/

Akcja będzie prowadzona do 21 grudnia 2016 r.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0