Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

1050 litrów krwi na 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce

Główne zdjęcie
Krew oddaje ks. kan. Andrzej Godlewski – proboszcz parafii Krzyża Świętego w Łomży, inicjator, organizator i propagator akcji „Oddaj krew… z Chrystusem” (fot. archiwum)

- Jest to piękny dar naszej parafii na 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce – cieszy się ks. Andrzej Godlewski, proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży. W parafii od 9 lat, kilka razy w roku, organizowana jest akcja „Oddaj Krew z Chrystusem”. W niedzielę, w ostatniej w tym roku akcji, krew oddała rekordowa liczba 94 parafian. Dzięki ich ofiarności udało się przekroczyć granicę 1050 litrów pozyskanej krwi. Ten wyczekiwany 1050 litr przelał Paweł Duchnowski, ministrant z parafii.

W niedzielę, 11. grudnia 2016 roku, w parafii Krzyża Świętego w ramach akcji „Oddaj Krew z Chrystusem” pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pobrali od wiernych w sumie 41,7 litrów krwi. 
- To był piękny dzień – mówi Tadeusz Babiel, jeden z organizatorów parafialnej akcji krwiodawczej. - Oddać swoją krew potrzebującym do Centrum Katolickiego przyszło bardzo dużo ludzi. Choć był tłok i trzeba było poczekać w kolejce, jednak nie zniechęcało to przed oddaniem krwi. W sumie oddały ją 94 osoby. Wśród nich było 22 osoby, które  po raz pierwszy oddawały krew w naszej akcji – cieszy się Babiel.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę