Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialstok.pl

Związek Gmin Wiejskich RP apeluje o odroczenie reformy edukacji

Odroczenia planowanych zmian w oświacie chce Związek Gmin Wiejskich RP. W specjalnym apelu do rządzących podkreśla, że reforma wprowadzana jest zbyt szybko i powinna mieć poparcie społeczne. Stanowisko to popierają gminy wiejskie z województwa podlaskiego.

Zmiany mają wejść w życie już w przyszłym roku, a zakładają m.in. likwidację gimnazjów i powrót do ośmioklasowej szkoły podstawowej. Z ankiety, przeprowadzonej przez Związek Gmin Wiejskich wynika, że aż dwie trzecie samorządów sprzeciwia się zamykaniu gimnazjów. Blisko 10 % z nich spłaca jeszcze kredyty zaciągnięte na budowę tych szkół. Ponadto, prawie wszystkie obawiają się redukcji etatów nauczycielskich.

Swoje stanowisko w sprawie odroczenia planowanych zmian Związek Gmin Wiejskich skierował do wojewody podlaskiego, szefowej resortu edukacji oraz sejmowej Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę