wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Prezes Jurgiel pieczętuje władzę Białegostoku nad PiS

Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa, który 19. listopada ponownie został wybrany szefem wojewódzkich struktur partii Prawo i Sprawiedliwość, podczas poniedziałkowego posiedzenia nowego zarządu okręgowego partii wskazał swoich najbliższych współpracowników. Do prezydium weszli m.in. nasi posłowie Lech Kołakowski i Kazimierz Gwiazdowski, ale wiceprezesem został poseł Dariusz Piontkowski z Białegostoku, sekretarzem Sebastian Łukaszewicz - etatowy doradca z gabinetu politycznego ministra Jurgiela z Białegostoku, a skarbnikiem Marcin Kamieński, dyrektor biura poselskiego Jurgiela w Białymstoku.

Krzysztof Jurgiel, szef wojewódzkich struktur partii Prawo i Sprawiedliwość
Krzysztof Jurgiel, szef wojewódzkich struktur partii Prawo i Sprawiedliwość

Prezydium zarządu okręgowego PiS w Białymstoku tworzą:
Krzysztof Jurgiel – prezes (poseł, minister rolnictwa, Białystok)
Dariusz Piontkowski – wiceprezes (poseł, Białystok)
Sebastian Łukaszewicz – sekretarz  (doradca z gabinetu politycznego ministra Jurgiela, Białystok)
Marcin Kamieński – skarbnik (dyrektor biura poselskiego Jurgiela, Białystok) 
Jarosław Zieliński (poseł, wiceminister MSWiA, Suwałki) 
Jan Dobrzyński (senator, Białystok) 
Lech Antoni Kołakowski (poseł, Łomża)
Kazimierz Gwiazdowski (poseł, Radziłów)
Jan Zabielski (wicewojewoda, Mońki) 

Działacze PiS zwracają uwagę, że mogą jeszcze nastąpić zmiany w prezydium poprzez wybór większej liczny wiceprezesów. Zgodnie ze statutem partii, aby w którymś z regionów było ich więcej, zgodę musi jednak wyrazić Komitet Polityczny PiS. Warto przypomnieć, że w poprzedniej kadencji władz okręgowych w PiS było trzech wiceprezesów: Jarosław Zieliński, Lech A. Kołakowski i Mariusz Antoni Kamiński.

Do kompetencji prezydium zarządu okręgowego PiS należy organizacja prac zarządu oraz między posiedzeniami zarządu okręgowego podejmowanie uchwał w sprawach nie cierpiących zwłoki, leżących w kompetencji zarządu.

W blisko 30-osobowym zarządzie okręgowym PiS zasiadają m.in.: senator Maria Anders, posłowie Kazimierz Gwiazdowski, Lech Kołakowski i Bernadeta Krynicka, burmistrz Kolna Andrzej Duda, który jest członkiem Rady Politycznej PiS, oraz wybrani podczas listopadowego zjazdu lokalni działacze z Łomży: Wiesław Grzymała, Marek Olbryś i Piotr Modzelewski, z Kolna Adam Pasierbiewicz, z Grajewa Waldemar Remfeld, a z Zambrowa Sebastian Orłowski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0