Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Prezes Jurgiel pieczętuje władzę Białegostoku nad PiS

Główne zdjęcie
Krzysztof Jurgiel, szef wojewódzkich struktur partii Prawo i Sprawiedliwość

Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa, który 19. listopada ponownie został wybrany szefem wojewódzkich struktur partii Prawo i Sprawiedliwość, podczas poniedziałkowego posiedzenia nowego zarządu okręgowego partii wskazał swoich najbliższych współpracowników. Do prezydium weszli m.in. nasi posłowie Lech Kołakowski i Kazimierz Gwiazdowski, ale wiceprezesem został poseł Dariusz Piontkowski z Białegostoku, sekretarzem Sebastian Łukaszewicz - etatowy doradca z gabinetu politycznego ministra Jurgiela z Białegostoku, a skarbnikiem Marcin Kamieński, dyrektor biura poselskiego Jurgiela w Białymstoku.

Prezydium zarządu okręgowego PiS w Białymstoku tworzą:
Krzysztof Jurgiel – prezes (poseł, minister rolnictwa, Białystok)
Dariusz Piontkowski – wiceprezes (poseł, Białystok)
Sebastian Łukaszewicz – sekretarz  (doradca z gabinetu politycznego ministra Jurgiela, Białystok)
Marcin Kamieński – skarbnik (dyrektor biura poselskiego Jurgiela, Białystok) 
Jarosław Zieliński (poseł, wiceminister MSWiA, Suwałki) 
Jan Dobrzyński (senator, Białystok) 
Lech Antoni Kołakowski (poseł, Łomża)
Kazimierz Gwiazdowski (poseł, Radziłów)
Jan Zabielski (wicewojewoda, Mońki) 

Działacze PiS zwracają uwagę, że mogą jeszcze nastąpić zmiany w prezydium poprzez wybór większej liczny wiceprezesów. Zgodnie ze statutem partii, aby w którymś z regionów było ich więcej, zgodę musi jednak wyrazić Komitet Polityczny PiS. Warto przypomnieć, że w poprzedniej kadencji władz okręgowych w PiS było trzech wiceprezesów: Jarosław Zieliński, Lech A. Kołakowski i Mariusz Antoni Kamiński.

Do kompetencji prezydium zarządu okręgowego PiS należy organizacja prac zarządu oraz między posiedzeniami zarządu okręgowego podejmowanie uchwał w sprawach nie cierpiących zwłoki, leżących w kompetencji zarządu.

W blisko 30-osobowym zarządzie okręgowym PiS zasiadają m.in.: senator Maria Anders, posłowie Kazimierz Gwiazdowski, Lech Kołakowski i Bernadeta Krynicka, burmistrz Kolna Andrzej Duda, który jest członkiem Rady Politycznej PiS, oraz wybrani podczas listopadowego zjazdu lokalni działacze z Łomży: Wiesław Grzymała, Marek Olbryś i Piotr Modzelewski, z Kolna Adam Pasierbiewicz, z Grajewa Waldemar Remfeld, a z Zambrowa Sebastian Orłowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę