piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@

Na pasach będzie bezpieczniej

Po serii jesiennych potrąceń na przejściach dla pieszych, w wyniku których trzy osoby zmarły, władze Łomży zdecydowały się na doświetlenie kolejnych pięciu – jak podkreślają - najbardziej niebezpiecznych przejść w mieście. Cztery z nich są przez Aleję Piłsudskiego, a kolejne na ul. Wojska Polskiego.

W październiku na tym przejściu dla pieszych przez Aleję Piłsudskiego zginęła 35-letnia kobieta potrącona przez samochód. To przejście jest na liście do doświetlenia.
W październiku na tym przejściu dla pieszych przez Aleję Piłsudskiego zginęła 35-letnia kobieta potrącona przez samochód. To przejście jest na liście do doświetlenia.

Do połowy grudnia tego roku bezpieczniej powinni poczuć się przechodnie korzystający z przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Rycerską, Reymonta, Chopina, Broniewskiego oraz ul. Wojska Polskiego z ul. Ciborowskiego (Chętnika). Zadanie ma polegać na dobudowie specjalistycznych opraw oświetleniowych na dodatkowych słupach, dzięki czemu przejście dla pieszych i osoby zbliżające się do niego będą bardziej widoczne dla kierowców. Koszt doświetlenia przejść oraz wymiana części ustawionych przy nich znaków ostrzegawczych „uwaga przejście dla pieszych” na aktywne z migającymi lampami LED, ma kosztować budżet miasta niespełna 82,5 tys zł.

Kilka miesięcy wcześniej, także po tragicznych wypadkach z udziałem pieszych, władze miasta zdecydowały się na doświetlenie przejść dla pieszych na Wojska Polskiego, na wysokości kościoła pw. św. Brunoana z Kwerfurtu, oraz na Al. Piłsudskiego w okolicy szpitala.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0