Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Na pasach będzie bezpieczniej

Główne zdjęcie
W październiku na tym przejściu dla pieszych przez Aleję Piłsudskiego zginęła 35-letnia kobieta potrącona przez samochód. To przejście jest na liście do doświetlenia.

Po serii jesiennych potrąceń na przejściach dla pieszych, w wyniku których trzy osoby zmarły, władze Łomży zdecydowały się na doświetlenie kolejnych pięciu – jak podkreślają - najbardziej niebezpiecznych przejść w mieście. Cztery z nich są przez Aleję Piłsudskiego, a kolejne na ul. Wojska Polskiego.

Do połowy grudnia tego roku bezpieczniej powinni poczuć się przechodnie korzystający z przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Rycerską, Reymonta, Chopina, Broniewskiego oraz ul. Wojska Polskiego z ul. Ciborowskiego (Chętnika). Zadanie ma polegać na dobudowie specjalistycznych opraw oświetleniowych na dodatkowych słupach, dzięki czemu przejście dla pieszych i osoby zbliżające się do niego będą bardziej widoczne dla kierowców. Koszt doświetlenia przejść oraz wymiana części ustawionych przy nich znaków ostrzegawczych „uwaga przejście dla pieszych” na aktywne z migającymi lampami LED, ma kosztować budżet miasta niespełna 82,5 tys zł.

Kilka miesięcy wcześniej, także po tragicznych wypadkach z udziałem pieszych, władze miasta zdecydowały się na doświetlenie przejść dla pieszych na Wojska Polskiego, na wysokości kościoła pw. św. Brunoana z Kwerfurtu, oraz na Al. Piłsudskiego w okolicy szpitala.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę