Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@
Wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Jedwabne. Zmiany na stanowisku przewodniczącego rady miasta

Bogdan Iwanowski zastąpił Mariusza Szmitkę na stanowisku przewodniczącego rady miasta w Jedwabnem. Wniosek o odwołanie przewodniczącego zgłoszono burząc zaproponowany porządek sesji, która wcześniej została przerwana z powodu braku kworum.

Wobec dotychczasowego przewodniczącego oficjalnie nie sformułowano żadnych zarzutów, ale z wypowiedzi radnych wynika, że jednym z powodów była termomodernizacja budynku urzędu miasta i gminy. Inwestycja pochłonąć by miała ponad 2,7 mln zł, z czego z budżetu samorządu 1,3 mln zł. Radni uważają, że pieniądze te powinny być przeznaczone na drogi. Odwołanie Mariusza Szmitki było więc swoistą "karą" za popieranie w tym pomyśle burmistrza Jedwabnego, mimo iż za wprowadzeniem tej inwestycji do budżetu głosowało 13 spośród 15 radnych.

Wymiana przewodniczącego w połowie kadencji stała się już niejako specjalnością radnych Jedwabnego - w poprzedniej kadencji, w połowie 2012 roku, również rozpoczęli starania o odwołanie przewodniczącego rady, co ostatecznie udało się im kilka miesięcy później.

210510110729.png
cz
nie, 30 października 2016 15:44
Data ostatniej edycji: nie, 30 października 2016 15:45:41

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę