Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Pejzaże we mgle

napis-baner-www.gif

Wiktoria Tołłoczko Tur urodziła się w 1942 roku w Tołoczkach na Grodzieńszczyźnie (obecnie Bilminy w granicach dzisiejszej Rzeczpospolitej Polskiej). Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni Czesława Rzepińskiego (1968). Mieszka i pracuje w Białymstoku. Zajmuje się malarstwem akwarelowym i olejnym oraz konserwacją dzieł sztuki. W dorobku artystycznym ma blisko 20 wystaw indywidualnych (Białystok, Sokółka, Suwałki, Karlstad, Sandomierz, Międzyrzec Podlaski, Białowieża) i udział w około 150 prezentacjach zbiorowych (w Łomży: w 1998 i 2005 – Biały Salon Sztuk Pięknych. Białystok – Łomża – Suwałki). Często uczestniczy w plenerach w kraju i zagranicą. Postawę twórczą artystki najlepiej ilustrują jej słowa: „ Malarstwo i umiłowanie przeszłości, utrzymanie jej materialnej postaci w dobrej kondycji, stały się moją pasją. Z biegiem lat coraz bardziej przenikając się nawzajem wyznaczały moją drogę artystyczną, gdzie Sztuka oparta na odwiecznych i trwałych wartościach estetycznych. Sztuka autentyczna i niezależna, gdzie obrazy powstają z wrażliwości na piękno, a artysta ciągle doskonali swój warsztat malarski i sprawność ręki”.

 

4lomza.gif

-

-

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
cz, 27 października 2016 15:27
Data ostatniej edycji: nie, 04 grudnia 2016 16:22:13

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę