Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlaski NFZ SMS-ami przypomina o wizycie u lekarza specjalisty

Podlaski oddział NFZ od wtorku (18.10) wysyła do pacjentów sms-y z przypomnieniem o zbliżającym się terminie wizyty u lekarza specjalisty. - Takie rozwiązanie może przyczynić się do zmniejszenia kolejek - mówi rzecznik NFZ w Białymstoku Rafał Tomaszczuk.

Przypomnienie sms może bowiem przyczynić się do spadku liczby pacjentów, którzy nie stawili się na wyznaczoną wizytę; spowodować, że więcej pacjentów, którzy nie mogą pojawić się w wyznaczonym terminie, odwoła wizytę, a przez to także do skrócenia kolejek. Z dodatkowych wolnych terminów będą mogli skorzystać inni chorzy.

SMS-y będą wysyłane z kilkudniowym wyprzedzeniem.
Dotyczy to około 100 poradni onkologicznych, kardiologicznych, ortopedycznych i endokrynologicznych całym województwie, które prawidłowo sprawozdają do Funduszu kolejki oczekujących na wizytę i w których często pojawia się problem niezgłaszania się pacjentów. W treści wiadomości znajdzie się m.in. numer telefonu do przychodni, aby ułatwić pacjentowi odwołanie wizyty.
Rafał Tomaszczuk dodaje, że na umówione wizyty nie zgłasza się ponad 13 proc. pacjentów. W ubiegłym roku do poradni objętych pilotażowym projektem zapisanych było prawie 40 tys. pacjentów - na wizytę nie przyszło ponad 5 tys. z nich. Od początku tego roku do poradni objętych pilotażem nie zgłosiło się ponad 4,5 tys. pacjentów (z ogólnej liczby 52,5 tys. osób oczekujących w kolejce).
Rafał Tomaszczuk radzi, by podczas zapisywania się na wizytę w poradni, zostawiać swój numer telefonu do kontaktu.

Podlaskie jest piątym regionem, który wdrożył takie rozwiązania. Wcześniej wysyłanie sms-ów do pacjentów NFZ wprowadzono w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, lubelskim i lubuskim.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę