środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Andrzej Grygoruk dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego

Andrzej Grygoruk został nowym dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego - największego polskiego parku narodowego. W środę (5.10) na to stanowisko powołał go minister środowiska - poinformowała Katarzyna Zielińska z sekretariatu parku.

Największy z polskich parków pozostawał bez szefa przez blisko pół roku. Poprzedniego dyrektora Romana Skąpskiego odwołano na początku kwietnia 2016 r. jego obowiązki pełniła od tego czasu wicedyrektor Małgorzata Górska.

Andrzej Grygoruk był dwukrotnie w poprzednich latach wicedyrektorem tego parku, jest jego wieloletnim pracownikiem. Dokumenty powołania Andrzeja Grygoruka na dyrektora Biebrzańskiego PN podpisał w imieniu ministra środowiska Jana Szyszko wiceminister prof. Mariusz-Orion Jędrysek.
Od 2015 r. Andrzej Grygoruk był koordynatorem ds. ochrony przyrody w realizowanym w Biebrzańskim PN projekcie "Ochrona siedlisk mokradłowych Doliny Górnej Biebrzy", który jest dofinansowany z UE z programu Life.
Andrzej Grygoruk jest - jak podaje biebrzański park w komunikacie - z wykształcenia ekonomistą, absolwentem podyplomowego studium ochrony przyrody w parkach narodowych. Pracował w różnych placówkach zajmujących się ochroną przyrody, m.in. w Narwiańskim Parku Narodowym, Zespole Parków Krajobrazowych.

O fotel dyrektora ubiegało się 5 kandydatów.

Bagna Biebrzańskie należą do najbardziej znanych w Europie i na świecie. Biebrzański Park Narodowy jest największym polskim parkiem narodowym, zajmuje powierzchnię ok. 59. tys. ha. Jest m.in ostoją łosia i rzadkich ptaków, takich jak wodniczka, batalion czy orlik grubodzioby.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0