Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kosmokopuła, astrobaza, a może tężnia solankowa...?

Główne zdjęcie
"Pod wielkim dachem nieba..." znajdzie się miejsce na kosmokopułę, astrobazę bądź mini tężnię solankową

Zakończyło się przyjmowanie pomysłów od mieszkańców Łomży na zadania, jakie w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego 2017 będzie można zrealizować z budżetu miasta. W przestrzeni należącej do miasta na cele inwestycyjne – więc organizacja festiwali muzycznych czy zawodów sportowych nie wchodziłaby w rachubę – ma być przeznaczone 1 mln 500 tys. zł. Wpłynęło 37 propozycji. - Najwięcej jest projektów, dotyczących remontów nawierzchni ulic, parkingów bądź chodników oraz budowy placów zabaw, część z nich z siłownią zewnętrzną – uchyla rąbka tajemnicy inspektor Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży. - Trwa weryfikacja zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Pełną listę ogłosimy 10. października.

Zgłoszone przez łomżyniaków projekty są oceniane w merytorycznych wydziałach ratusza, na przykład, czy mieszczą się w kwocie 150 tys. zł, bo tyle maksymalnie może kosztować jedno zadanie, czy są to zadania miasta oraz czy nie są sprzeczne z przyjętymi dotychczas planami i zamierzeniami. Oprócz ulic, parkingów, chodników i placów zabaw, zostały zgłoszone murale patriotyczne i regionalne, montaż liczników czasu (sekundników) na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną, wymiana nawierzchni boiska, oświetlenie i monitoring ciągów pieszych i montaż progów zwalniających na jednej z ulic. - Wśród oryginalniejszych zadań są: „Kosmokopuła”, czyli kopuła obserwacyjna na dachu jednego z budynków, wyposażona w lornetkę i nowoczesny teleskop słoneczny, „Astrobaza”, czyli budynek parterowy z salą wykładową i tarasem widokowym z zamontowanymi lunetami – informuje inspektor Czech. - Zgłoszono również budowę mini tężni solankowej, wybiegu dla psów, wieży lęgowej dla jerzyka oraz amfiteatru z zadaszeniem dla widzów. 
Szczegółowe lista zadań zostanie ogłoszona 10 października. Pod uwagę będą brane protesty społeczne, na których wniesienie mieszkańcy Łomży będą mieli czas od 11. do 17. października. Ostateczne ogłoszenie listy zadań zakwalifikowanych do głosowania nastąpi 25 października.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę