Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Bimbrownia łomżyńska

Dwa urządzenia do produkcji bimbru, 200 litrów nielegalnego alkoholu oraz ponad pół tysiąca litrów tzw. zacieru wpadło w ręce łomżyńskich celników. Bimbrownia został rozbita po tym gdy celnicy skontrolowali posesję należącą do 32-letniego łomżyńskiego handlarza nielegalnego alkoholu.

Jak podaje Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku, funkcjonariusze Służby Celnej wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol i aparaturę służącą do jego wytwarzania. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Próbki zatrzymanego alkoholu trafią teraz do badań w Laboratorium Celnym Izby Celnej w Białymstoku.

Celnicy przestrzegają przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł, ponieważ może on być niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia potencjalnych konsumentów. Czarnecki podaje, że ich laboratoria niejednokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji spryskiwaczy i podpałek do grilla jako dodatku do tzw. bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku.

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę