Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Krew pilnie potrzebna

W podlaskich bankach krwi jest duże zapotrzebowanie na ten najcenniejszy lek. Pracownicy stacji krwiodawstwa wysyłają SMS-y i dzwonią do dawców z prośbą o pomoc.

Jak mówi dr Anna Małgorzata Chabowska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku - stany magazynowe są bezpieczne, ale w związku z tym, że krew ma tylko 42 dni ważności - zapasy trzeba na bieżąco uzupełniać. Na szczęście - w odróżnieniu od innych placówek w kraju - w naszym regionie nie doszło do wstrzymywania zabiegów ze względu na braki krwi, ale widoczny jest duży spadek liczby dawców. W lipcu tylko do punktu krwiodawstwa w Białymstoku zgłosiło się o 400 osób mniej niż przychodzi w ciągu miesięcy w roku szkolnym.

Pracownicy centrum krwiodawstwa zachęcają wszystkich honorowych dawców krwi do wizyty w stacjach lub ambulansach. W województwie podlaskim jest zapas tylko grupy B Rh+, reszta jest pilnie potrzebna.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę