Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Minister rolnictwa przyjął dymisję wiceprezesa ANR Karola Tylendy

Wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych Karol Tylenda podał się do dymisji. Z ramienia Agencji był on odpowiedzialny za organizację aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim. Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel przyjął dymisję wiceprezesa - powiedziała PAP dyrektor biura prasowego resortu rolnictwa Małgorzata Książyk.

Niedzielna (14.08) aukcja koni arabskich zakończyła się zamieszaniem wokół sprzedaży klaczy Emiry. Licytację trzeba było powtórzyć, ponieważ pierwszy kupiec wycofał się z kupna konia za ponad pół miliona euro. Kolejny nabywca kupił klacz za dwukrotnie mniejszą kwotę. Część z uczestników aukcji oskarżyła jej organizatora, czyli Agencję Nieruchomości Rolnych, o podstawianie kupców i sztuczne nabijanie ceny.

Pytany o przyczyny dymisji wiceprezesa Tylendy rzecznik prasowy ANR odpowiedział: "Prawdopodobnie uważał, że rzeczą honorową będzie podać się do dymisji, jeżeli po, naszym zdaniem, udanej od strony finansowej aukcji Pride of Poland i całym Święcie Konia Arabskiego, pojawiły się zarzuty, które w naszym odczuciu są bezpodstawne".

Były wiceprezes Karol Tylenda w rozmowie z IAR powiedział z kolei, że jego rezygnacja nie ma nic wspólnego z aukcją koni w Janowie. - Odchodzę na inny odcinek frontu, gdzie jestem nie mniej potrzebny - dodał. Podkreślił, że odchodzi w poczuciu dobrze wykonanego zadania. Powiedział też, że nie ma sobie nic do zarzucenia a przyczyną jego rezygnacji na pewno nie są wątpliwości związane z przebiegiem aukcji. Gdyby tak było - jak stwierdził - nie zrezygnowałby sam, lecz "zostałby potraktowany inaczej".

Dwie aukcje koni podczas Święta Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim przyniosły prawie 1,7 mln euro. Na poniedziałkowej Letniej Aukcji sprzedano 18 koni za 409 tys. euro, a w niedzielę na aukcji Pride of Poland - 16 koni za 1 mln 271 tys. euro.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę