poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Minister rolnictwa przyjął dymisję wiceprezesa ANR Karola Tylendy

Wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych Karol Tylenda podał się do dymisji. Z ramienia Agencji był on odpowiedzialny za organizację aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim. Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel przyjął dymisję wiceprezesa - powiedziała PAP dyrektor biura prasowego resortu rolnictwa Małgorzata Książyk.

Niedzielna (14.08) aukcja koni arabskich zakończyła się zamieszaniem wokół sprzedaży klaczy Emiry. Licytację trzeba było powtórzyć, ponieważ pierwszy kupiec wycofał się z kupna konia za ponad pół miliona euro. Kolejny nabywca kupił klacz za dwukrotnie mniejszą kwotę. Część z uczestników aukcji oskarżyła jej organizatora, czyli Agencję Nieruchomości Rolnych, o podstawianie kupców i sztuczne nabijanie ceny.

Pytany o przyczyny dymisji wiceprezesa Tylendy rzecznik prasowy ANR odpowiedział: "Prawdopodobnie uważał, że rzeczą honorową będzie podać się do dymisji, jeżeli po, naszym zdaniem, udanej od strony finansowej aukcji Pride of Poland i całym Święcie Konia Arabskiego, pojawiły się zarzuty, które w naszym odczuciu są bezpodstawne".

Były wiceprezes Karol Tylenda w rozmowie z IAR powiedział z kolei, że jego rezygnacja nie ma nic wspólnego z aukcją koni w Janowie. - Odchodzę na inny odcinek frontu, gdzie jestem nie mniej potrzebny - dodał. Podkreślił, że odchodzi w poczuciu dobrze wykonanego zadania. Powiedział też, że nie ma sobie nic do zarzucenia a przyczyną jego rezygnacji na pewno nie są wątpliwości związane z przebiegiem aukcji. Gdyby tak było - jak stwierdził - nie zrezygnowałby sam, lecz "zostałby potraktowany inaczej".

Dwie aukcje koni podczas Święta Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim przyniosły prawie 1,7 mln euro. Na poniedziałkowej Letniej Aukcji sprzedano 18 koni za 409 tys. euro, a w niedzielę na aukcji Pride of Poland - 16 koni za 1 mln 271 tys. euro.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0