Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Posłowie oświadczyli... ile mają

Na stronach internetowych Sejmu opublikowano oświadczenia majątkowe posłów. Posłowie napisami w nich ile w ubiegłym roku zarobili, a także jakie teraz mają majątki i długi. My pokusiliśmy się o sprawdzenie majątków posłów z byłego łomżyńskiego. W tej grupie zdecydowanie najbogatszym jest Edmund Borawski – poseł z Polskiego Stronnictwa Ludowego. W ubiegłym roku zarobił on niemal 340 tys zł zł. Gro tej kwoty to jego zarobki jako prezesa SM Mlekpol. Z kasy Sejmu pobrał jedynie 22 tys. 637 zł. W sumie swój majątek poseł Borawski ocenia na ponad 800 tys zł.

Inni posłowie z łomżyńskiego są zdecydowanie biedniejsi, ale w przeciwieństwie do Borawskiego ci utrzymują się z tego co dostaną z kasy Sejmu. I tak Mieczysław Czerniawski s kasy sejmu w 2004 roku otrzymał 180 tys zło, a swój majątek ocenia na ponad pół miliona złotych, przy czym ma też 272 tys złotych kredytu zaciągniętego na mieszkanie.
Na ponad 500 tys zł swój majątek ocenia też poseł Eugeniusz Mioduszewski. Na majątek ten składa się dom, mieszkanie i samochód. Utrzymuje się z tego co otrzyma za posłowanie. W ubiegłym roku było to nieco ponad 150 tys zł. Ostatni z naszych posłów - Wojciech Borzuchowski do Sejmu trafił w połowie ubiegłego roku ze Starostwa w Zambrowie. W sumie zarobił około 125 tys zł, a cały swój i żony majątek obliczył na około 450 tys zł. Poseł ma samochód, dwa mieszkania i dwie działki.
Oświadczenia majątkowe wszystkich posłów dostępne są w internecie na stronie www.sejm.gov.pl
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę