Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Biskup Bronakowski: „Aby zniknęła korupcja i wykorzystywanie Państwa dla celów prywatnych”

– Patriotyzm, obok wymiaru pozytywnej pracy, ma też charakter sprzeciwu wobec wszystkiego, co Polskę niszczy i osłabia – mówił wczoraj biskup Tadeusz Bronakowski który też pytał: - Czy odnajdujemy w nas dość odwagi aby dzielnie przeciwstawić się wszystkim narodowym wadom? Aby zniknęła korupcja i wykorzystywanie Państwa dla celów prywatnych, aby było mniej kłótni i sporów, mniej języka nienawiści i pogardy, mniej manipulacji i zakłamania? – To są również zadania dla dzisiejszych, współczesnych patriotów – podkreślał hierarcha.

O patriotyzmie biskup Bronakowski mówił w kazaniu podczas wieczornej Mszy świętej w Katedrze sprawowanej w intencji powstańców warszawskich.
- Na szczęście nikt z nas (…) nie musi iść walczyć o Polskę z bronią w ręku. Ale mamy inne zobowiązania – wskazywał biskup. - Współczesnej Polsce potrzeba nowoczesnego patriotyzmu. Potrzeba patriotyzmu kierującego wzrok Polaków ku przyszłości nardu i państwa. Patriotyzmu stawiającego przez obywatelami ważne pytania o uszanowanie wspólnego dobra. Patriotyzmu dalekowzrocznego i dojrzałego. Patriotyzmu o wymiarze religijnym, społecznym i politycznym. Każda grupa społeczna i zawodowa, każda rodzina i każdy człowiek, wszyscy mamy obowiązki wobec naszej Ojczyzny.
Biskup nawiązywał też do profesora Adama Chętnika, który pytał „czy to, co czynię, jest dobre dla Polski?”.
- Stawiajmy to pytanie, dokonujmy odważnego rachunku sumienia. Troszczmy się o naszą ukochaną matkę Polskę. Troszczmy się i pracujmy dla jej najświętszej sprawy, w którą musimy wierzyć i dla której warto poświęcić wiele, aby już nigdy młodzi Polacy nie musieli podzielić losów powstańców, czyli przelewać krwi.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę