Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ekologiczni na maxa: szkoła im. św. Franciszka pod patronatem WWF

Główne zdjęcie
Zdjęcie z warsztatów "wabiki batalionów"
fot. WWF/M. Znaniecka

Szkoła Podstawowa w Trzciannem przyjmuje imię św. Franciszka – patrona przyrody i ekologów. Dodatkowo na prośbę uczniów patronat nad szkołą obejmuje międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF. W ten sposób podkreślona zostaje długoletnia praca uczniów i nauczycieli na rzecz ochrony przyrody Bagien Biebrzańskich. Szkoła w Trzciannem położona w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

„Od wielu lat staramy się podejmować działania związane z ochroną środowiska, w którym żyjemy. Wiemy jakie to jest ważne zarówno dla nas, jak i dla przyszłych pokoleń. Staramy się być świadomymi, że przyroda nas otaczająca nie została nam dana na wyłączność i aby mogła być piękna musimy podjąć wiele działań na rzecz jej ochrony”- napisali uczniowie w liście do WWF, w którym poprosili, aby ta jedna z najaktywniejszych ekologicznych organizacji świata objęła szkołę swym patronatem. Dzieci z WWF-em znają się od kilku lat. Brały udział w wielu aktywnościach organizowanych przez ekologów WWF m.in. w światowym liczeniu bocianów, biebrzańskich sianokosach oraz warsztatach ”Wabiki batalionów”.
Małgorzata Znaniecka - kierownik projektu WWF „Biebrza” podkreśla, że organizacja ma dużo uznania dla młodych strażników Biebrzańskich Bagien, „doceniamy ich zaangażowanie i cieszymy się, że pragną dalej walczyć wspólnie z nami o zachowanie wyjątkowych skarbów natury. Okazji ku temu będzie jeszcze wiele” – obiecuje.

Dodajmy, że uroczystości nadaniem szkole imienia św. Franciszka i objęcia przez WWF patronatu nad szkołą i odbędą się 2 czerwca.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę