środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlascy policjanci oddelegowani na szczyt NATO w Warszawie

Ich zadaniem będzie ochrona zarówno miejsca obrad, tras przejazdów czy miejsc noclegowych uczestników. 151 podlaskich policjantów weźmie udział w zabezpieczaniu szczytu NATO w Warszawie. Łącznie odpowiedzialnych będzie za to kilka tysięcy policjantów z całego kraju. Z naszego regionu do stolicy pojedzie 102 policjantów z wydziału prewencji, 20 z ruchu drogowego i tyle samo z kryminalnego. Będzie również 8 antyterrorystów i policjant z psem służbowym.

Szczyt NATO w Warszawie odbędzie się 8-9 lipca na stadionie narodowym. Spodziewanych jest 58 delegacji z całego świata, w tym 28 z państw NATO, 26 z krajów stowarzyszonych oraz delegacje kwatery głównej NATO, Banku Światowego, ONZ i UE.

Podczas spotkania spodziewane jest potwierdzenie decyzji o wzmocnieniu wschodniej flanki w Polsce i trzech krajach bałtyckich. Według źródła dyplomatycznego działania mające na celu wzmocnienie flanki wschodniej stanowią "istotną zmianę jakościową pod względem geopolityki".

Obrady odbędą się na Stadionie PGE Narodowym, w hali wzniesionej na płycie boiska. W środku budowli znajdują się sale obrad oraz pokoje dla poszczególnych delegacji, m.in. gabinet amerykańskiego prezydenta stanowiący kopię Gabinetu Owalnego w Białym Domu.

Zgodnie z programem uzgodnionym z kwaterą główną NATO już w czwartek prezydent Andrzej Duda spotka się z delegacją Sojuszu. W piątek przed szczytem odbędzie się międzynarodowa konferencja z udziałem m.in. sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga i b. sekretarz stanu USA Madeleine Albright.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0