Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Bonifikaty dla odbiorców energii elektrycznej

Sprawa może dotyczyć nawet 140 tysięcy odbiorców. Mieszkańcy województwa podlaskiego, którzy po zeszło tygodniowych nawałnicach nie mieli prądu, mogą starać się o bonifikaty. W wielu przypadkach dostawy energii przywrócono dopiero po kilku dniach.

Jak mówi dyrektor działu dystrybucji PGE w Białymstoku Wojciech Rutkowski - w takiej sytuacji odbiorcom przysługuje bonifikata. - Bonifikaty przyznawane są, gdy jednorazowa przerwa w dostawie prądu była dłuższa niż 24 godziny, a także jeśli w ciągu całego roku suma wszystkich przerw była dłuższa niż 48 godzin - mówi Wojciech Rutkowski. Jak dodaje - bonifikaty udzielane są do rachunku.
- Ilość niedostarczonej energii szacujemy na podstawie dobowego zużycia tego odbiorcy i mnożymy przez stawkę, która podana jest w taryfie - podkreśla Wojciech Rutkowski. W podaniu należy określić kiedy i jak długo nie mieliśmy prądu. Dokumenty należy złożyć u swojego dostawcy energii. Ta kwota zostanie odjęta od rachunku za prąd. 
Jak mówi dyrektor generalny białostockiego oddziału PGE Dystrybucja Jarosław Dzięgielewski - dostawy energii przywrócono późno, ponieważ skala zniszczeń była ogromna. - 30 procent stacji naszego oddziału było pozbawionych energii elektrycznej. Uszkodzeniu uległo ponad 450 słupów. W szczytowym momencie prądu nie miało ponad 140 tysięcy odbiorców - tak jakby cały Białystok ustawić na "zero". Skala niespotykana w naszym regionie - podkreśla Jarosław Dzięgielewski. 
Jak mówią energetycy - w wielu miejscach wciąż trwają naprawy i w najbliższym tygodniu możliwe są jeszcze krótkie przerwy w dostawach prądu.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę