Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@
Wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Nabór do wojska. Powstaną 4 bataliony obrony terytorialnej

Cztery bataliony obrony terytorialnej powstaną na Podlasiu. Powstaną w Suwałkach, Łomży, Bielsku Podlaskim i Białymstoku. Będą częścią brygad, które utworzone zostaną jesienią w trzech województwach Polski Wschodniej.

W batalionach będzie służyć po 750 rezerwistów. W związku z tworzeniem nowej formacji wojsko ogłosiło dodatkowy nabór dla kandydatów na oficerów. Jest on skierowany do młodych z dyplomem studiów wyższych. Absolwenci rocznych studiów w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu będą służyć w oddziałach wojsk obrony terytorialnej w charakterze żołnierzy zawodowych - powiedział szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku płk Jan Górniak.

Chętni mogą zgłaszać się do Wojskowych Komend Uzupełnień. Znajdą w nich wszelkie informacje związane ze studiami oficerskimi - dodaje pułkownik. Nabór ten prowadzony jest w celu przygotowania kadry oficerskiej dla tworzących się wojsk.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę