Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Zagrożenie pożarowe coraz większe

Główne zdjęcie
Zagrożenie pożarowe w lasach Polski na sobotę 28.05.2005

Upały sprawiają, że w lasach robi się coraz niebezpieczniej. Wilgotność ściółki w wielu miejscach spadła poniżej 10%, a to oznacza, że każda iskra może wywołać ogromny pożar. Dodatkowo zagrożeniem dla lasu są turyści, którzy w długi weekend w lasach, lub bezpośrednio obok nich urządzają sobie pikniki i pala ogniska. Strażacy i leśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

„Las płonie szybko, a rośnie bardzo długo” - to stare ale prawdziwe powiedzenie. Przy sięgających 30 topni Celsjusza upałach i kilkuprocentowej wilgotności ściółki leśnej ogień rozprzestrzeniał by się błyskawicznie. Lasy północno-wschodniej Polski, tak jak większości kraju od wielu dni na mapach pożarowych przygotowywanych przez leśników malowane są na czerwono. Oznacza to, że zagrożenie wybuchem pożaru jest tu bardzo duże.
Leśnicy i strażacy apelują o ostrożność do wszystkich, którzy przebywają w lasach. Na razie nadleśnictwa nie wprowadziły zakazu wstępu do lasów, ale jeśli taka upalna pogoda utrzyma się przez kolejnych kilka dni będzie to koniecznością.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę