Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nowi kapłani

W sobotę przed południem w łomżyńskiej Katedrze pasterz diecezji bp Stanisław Stefanek wyświęcił 10 nowych kapłanów. Wśród neoprezbiterów jest także łomżanin – Mariusz Bartosiak z parafii pw. Krzyża Świętego. Po tej uroczystości Diecezja Łomżyńska ma 545 kapłanów.

Święcenia kapłańskie przyjęli także Sławomir Brutowski z Andrzejewa, Zbigniew Kierzkowski z Kobylina, Jacek Kotowski z Kołak Kościelnych, Krzysztof Łapiński z Łap, Andrzej Mikucki z Przytuł, Arkadiusz Ryłka z Amelina, Piotr Rytel z Czyżewa, Marcin Sobiech z Kadzidła i Adam Tomaszewski z Szelkowa.

Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. W 500-letniej świątyni licznie zebrali się kapłani z całej diecezji, byli rodzice i przyjaciele konsekrowanych. W homilii biskup Stanisław podkreślał, że dzisiejsi neoprezbiterzy święcenia kapłańskie przyjmują w szczególnym czasie w Roku Eucharystii. Po przyjęciu święceń z rąk biskupa nowi kapłani wraz z nim celebrowali Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa i po raz pierwszy wypowiedzieli znamienne słowa: „Birzecie i jedzcie to jest ciało Moje.”

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę