Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Wody coraz mniej

Główne zdjęcie
Narew, plaża miejska

Poziom Narwi w okolicach Łomży spadł dziś rano do 84 cm. Przed rokiem tyle wody było tu na przełomie czerwca i lipca. Narew od kilku tygodni jest w określanej przez hydrologów strefie wody niskiej i ciągle spada choć letnie upały dopiero przed nami.

Przypomnijmy w związku z ubiegłoroczną suszą Narew notowała rekordy płytkości. W sierpniu poziom wody pod Łomżą spadł do 64 cm, co było najniższym poziomem od czasów wprowadzenia regularnych pomiarów rzeki. Przez kolejne miesiące powoli rzeka się podnosiła, a w marcu w Dolinie Narwi były nawet rozlewiska. Gdy zaczynała się kalendarzowa wiosna poziom rzeki na wodowskazie pod Łomżą zbliżał się do 280 cm. Wówczas jednak woda zaczęła opadać... Teraz ma tu już tylko 84 cm.

Foto: Narew, plaża miejska
Foto:
Foto:
Foto: Monitoring stanu poziomu wód Narwi w okolicach Łomży (źródło: IMGW)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę