Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

Urodził się konik... poszukiwane imię na “T”

Główne zdjęcie
Pierwszy konik polski urodzony na biebrzańskich baganach i jego matka Tara

W Biebrzańskim Parku Narodowym urodził się pierwszy konik polski. Źrebię pochodzi ze stada 12 koników, które w listopadzie ubiegłego roku sprowadzono na biebrzańskie bagna. Matką ogierka jest klacz o imieniu Tara. Zgodnie z tradycją imię jej syna też powinno zaczynać się na literę “T”. Jak będzie ono brzmiało – to dyrekcja BPN pozostawia uczniom, którzy do końca czerwca mogą zgłaszać swoje propozycje.

Jak podkreśla dyrektor BPN Adam Sieńko konkurs ma także zainteresować społeczeństwo nowymi mieszkańcami Parku.

Obecność konika na bagnach wiąże się z niełatwą "walką" pracowników BPN z zarastaniem cennych otwartych terenów bagiennych. Koniki mogą dopomóc w aktywnej ochronie bagien, gdyż chętnie zgryzają zielone pędy i ogryzają korę szybko rozprzestrzeniających się krzewów i drzew.
Stado 12 sztuk koników polskich wypuszczono na naturalnych, specjalnie ogrodzonych łąkach w Basenie Środkowym Biebrzy, niedaleko leśniczówki Grzędy. Tam też można koniki oglądać.
Propozycje imienia źrebaka można przesyłać na adres parku: Biebrzański Park Narodowy, Osowiec - Twierdza 8, 19-110 Goniądz lub e-mail: naszabiebrza@biebrza.org.pl

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę